Do Armored Warfare se blíží československé tanky

Na úterní státní svátek bylo na oficiálním webu Armroed Warfare ohlášeno pokračování prací na zavedení československých tanků do hry. Bývalé Československo bylo zbrojní velmocí s tradicí výroby obrněných vozidel starou téměř 100 let a obě nástupnické země pokračují ve vývoji svých vlastních obrněnců a ve vylepšování již existujících strojů. Česká a slovenská vozidla budou uvedena do hry Armored Warfare jako součást třetího prodejce vozidel po boku čínských, francouzských, polských a skandinávských strojů a první zástupci se objeví již v první polovině roku 2016.

Jeden z nich bude kolový obrněný transportér OT-64 (vyvinutý ve spolupráci s Polskem) a obrněný automobil OA-82 Jarmila II. OA-82 Jarmila II bylo průzkumné vozidlo, vyrobené jako prototyp firmou Tatra v pozdních padesátých letech a určené jako nástupce celé řady neunifikovaných starších strojů v československé armádě. Jedna z variant byla vyzbrojena dvěma bezzákluzovými děly ráže 82mm. Projekt bohužel nebyl úspěšně zakončen a role průzkumníka tak připadla maďarskému vozidlu D-442 Fúg, používanému v Československu pod názvem OT-65, které se v Armored Warfare také objeví.

Československá vozidla, která budou přidána do hry v roce 2016 tedy zahrnují:
– OA-82 Jarmila II
– OT-65
– KBVP Pandur II
– BVP-M2SKCZ „Šakal“
– T-72M2 „Moderna“

Co se týče tanku T-72M4CZ, i ten se objeví, ovšem trochu později.

Zdroje:
https://aw.my.com/us/news/general/czech-and-slovak-vehicles-armored-warfare
https://aw.my.com/en/forum/showthread.php?45282-%C4%8Cesk%C3%A1-a-slovensk%C3%A1-vozidla-v-Armored-Warfare&p=619021&viewfull=1#post619021

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

27 komentářů k “Do Armored Warfare se blíží československé tanky”

 1. polkio_Cz napsal:

  Ještě přidat Zuzanu a budu celkem spokojený

 2. Pajin_cz napsal:

  teda arty nehraji,ale na vojně jsme měli Danu tu bych zkusil

 3. carramba66 napsal:

  Doufám, že do hry časem přijdou i T-72MP, OT Zubr nebo BVP-1MA.

  • Tobi_1989 napsal:

   a co nejslavnější česká demodernizace BVP OT-90 „Havlův Tygr“? 😀

 4. PattonCZ napsal:

  To vozítko na prvním obrázku je velice zajímavé, má tokový divní déla, teda jestli to vůbec děla jsou 😀

  • carramba66 napsal:

   Máš to tam napsané, jsou to bezzákluzové kanóny.

   • tomega napsal:

    vzhledem k tenkostennym laufum to kanony nejsou ani nahodou. Spise raketove výmetnice nebo něco podobneho.

    • LOVEC_TANKOV_ napsal:

     Ved pisu, ze je to BEZZAKLZOVY kanon….
     To je kanon strielajuci reaktivnu stralu, splodiny unikaju smerom do zadu a preto kanon je tenkosteny… Akcia neguje reakciu, preto to nema ani brzdovratne zariadenie…
     Je to proste trubka, ale velmi ucinna 😉

     • Lukáš napsal:

      Omyl, Ta trubka není celá tenkostěnná a střela není reaktivní. Je to kanón a ne raketnice. V tlusté části hlavně dojde ke standartnímu vznícení prachové náplně ale narozdíl od normálního kanonu mohou plyny vytékat směrem vzad čímž nedochází ke zpětnému rázu. Vhledem k menšímu tlaku na střelu musí být prachová náplň o dost větší pro dosažení stejného výkonu jako u standartního kanónu stejné ráže. Střela však nemá žádný raketovný motor tutíže je to fakt střela a ne raketa.

    • Buldozer napsal:

     Jak tu napsali někteří přede mnou, jdo o bezzákluzový kanon, což byl velmi lehký a účinný kanón, který zaznamenal i velké exportní úspěchy. Lze říci, že bezzákluzová kanon je vlastně taková dospělá pancéčovka jen s tím rozdílem, že raketová střela se nabíjí zadem a je vystřelována v hlavni. Výhodou je, že zbraň nemá žádný zpětný ráz, nemusí se tedy řešit žádné brzdovratné zařízení pro tlumení zpětného rázu, proto může vypadat jako „trubka“. Toto je vykoupeno tím, že v době výstřelu unikající plyny ničí vše za zbraní (pokud si dobře pamatuji tak bezpečná vzdálenost byla někde kolem 50 m), což limituje jeho použití. Na podobném principu pracuje i jeho menší sestra, tzv. tarasnice, což je vlastně také „trubka“ ale již se závěrem a s elektricky odpalovanou střelou.

 5. RadecekH napsal:

  Nešlo by nějak oddělit informace z WoT? Když chci vidět články z AW, vyberu si AW v menu, když chci vidět články o WoW, vyberu si v menu WoW. Ale když chci články o WoT (což na serveru wot.cz je asi nejčastější), tak mě nakrmíte i těmi články o AW a WoW, které mě nezajímají a nemůžu si je nijak odfiltrovat.

 6. BlondakPB napsal:

  Ta T72 na tej druhej fotke to je ta slovenska verzia s 30mm kanonmi čo sa potom zrušila?

 7. igorbrzda napsal:

  Ještě Danu,Ondavu atd.Ale hlavně když už československé tanky tak by bylo fajn i češtinu

 8. Maulincio napsal:

  Sem zvědavej nasouboj M4 vs M2…

  • Lukáš napsal:

   Taky, jako M4 má lepší přední pancéřování a mobilitu a M2 navíc ty kanony no. Dal bych je na stejný tier ale myslím že M4 pude o tier výš někam na 7 možná 8 a M2 na 6-7 s tím že M2 dostane delší čas nabíjení a asi i horší munici. Bude to vše o balancování. Každopádně se těším na oba kousky.

 9. bouzer napsal:

  Náhoda ?

 10. Ginxs napsal:

  A co DANA ta bude časem taky nebo ne ? :)

 11. Rockefeller napsal:

  V polovině roku 2016? 😀 Tak to bude snad ještě před uvedením ČS stromu ve WoT 😀

 12. Peter napsal:

  T 72 M2 MODERNA bol a je akurat tak poriadny prepadak !!! a preto sa touto cestou ani dalej nepokracovalo !!! … Jedna velka,trapna a zbytocna nafuknuta vojenska bublina ci propaganda !!! …