AW: Vozidla tieru 8 přichází

Po druhém kole EA testu které skončí tento týden ve středu je načase se podívat na to, co mohou hráči očekávat v dalším, třetím kole. První věcí, kterou bychom chtěli zmínit je přidání a možnost testování vozidel 8., tedy nejvyššího tieru.

M1A1 Abrams
Nejnovější a nejpokročilejší verze hlavního bitevního tanku M1 Abrams. Jedná se o velmi vyvážené vozidlo, které prakticky nemá žádné nevýhody až na nízkou kamufláž. Ačkoli nedokáže odpalovat naváděné rakety jako ostatní vozidla, jeho 120 mm dělo je více než dostačující na zničení libovolného cíle na bitevním poli.

Panzerhaubitze 2000
Toto smrtící Německé samohybné dělo nemusí být nejrychlejším vozidlem na bitevním poli ale palebná síla jeho 155 mm děla firmy Rheinmentall může roztrhat i ty nejtěžší nepřátele.

M1128 „Stryker“
V Armored Warfare je Stryker kolový stíhač tanků osazený 105 mm dělem M68 s vývrtem a automatickým nabijákem. Není příliš pohyblivý ale s ostatními vozidly se dokáže rovnat jeho maximální rychlosti na silnicích. Taktéž může ničit nepřátelé na velkou vzdálenost díky jeho precizní střelbě na dálku.
Ačkoli je základní pancíř Strykera velmi tenký, dva vyzkoumatelné upgrady mu poskytují šanci na přežití.

Centauro 155
Podobně jako Stryker je Centauro 155 těžký kolový stíhač tanků 8 tieru.
Není příliš rychlí, obratný ani nenápadný ale palebná síla a poškození jeho 155 mm děla je dostačující kompenzace těchto nevýhod.

T-90
Momentálně poslední sovětský hlavní bitevní tank z obrněné Warfare sdílí funkce svých předchůdců – nízká silueta, výkonné 125mm dělo schopné střelby řízených střel a silný čelní pancíř. Taktéž může být vybaven pokročilou sadou ERA systému aktivní ochrany.

BMPT
Toto vozidlo Ruské výroby je mixem stíhače tanků a AFV (armoured fighting vehicle). Zatímco jeho mobilita je zdaleka nejvyšší svého tieru, může snést obrovské množství zásahů. Jeho 30 mm dvojče a raketomety zabezpečují že žádné vozidlo na bojišti není v bezpečí před BMPTčkem.

Leopard 2A5
Tato pozdní verze Leoparda 2 nabízí skvělou ochranu a palebnou sílu 120 mm Rheinmetall děla s hladkou vývrtkou.
Jedná se o vcelku hbité vozidlo ačkoli jeho boky a záď nejsou tak dobře chráněné jako mají ostatní tanky.

C1 Ariete
Ariete je Italský hlavní bitevní tank. Ze všech hlavních bitevních tanků na tierů 8 má tento tank asi nejmenší pancíř ale jak jeho mobilita tak i jeho 120 mm dělo Oto Melara kompenzují absenci pancíře.

M109A6 Paladin
Paladin je vysoce mobilní samohybný dělostřelec tieru 8. Paladin taktéž rychle zaměřuje což mu umožňuje po výstřelu změnit polohu.

Zdroj: http://aw.my.com/en/forum/showthread.php?17716-Vozidla-tieru-8-p%C5%99ich%C3%A1z%C3%AD-do-Early-Accesu

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

19 komentářů k “AW: Vozidla tieru 8 přichází”

 1. juro napsal:

  vyzerá to zaujímavo, len cesta k tomu bude dost dlhá

  • Adrike napsal:

   Ja by som si to aj zahral ale uz nemam naladu ani cas vsetko skumat odznova od I tieru… vo WoT mam vela X a predsa len mam rad obdobie 2. svetovej vojny :)

   • juro napsal:

    vela X mam aj ja, ale pre mna je WoT posledné 2 mesiace nehratelné .. prílis vela debilizmu na cm2

    • RazielMalakh napsal:

     Taky bych rád drandil AW – jen ten výkonej stroj mi chybí na hraní…

   • roman napsal:

    taktéž mám rád období 2WW,ale Wotku mám třeba 1 mil.volných zkušeností,a kdybych je chtěl proměnit tak to jde do tisícu kč,jakože jsem už tisíce vysolil..např.za premiáky atd.strašně drahá hra/win 50 %/,stereotypní mapy,kamzíky,místo tanků,….spíše hra na schovávanou,nežli tanková bitva.-nevím jaké to bude u AW,doufám že jiné…

 2. Miroslav Částek napsal:

  j už se těším až si to zahraju je nějaká jiná možnost kde to stahnout aniž bych si musel kupovat balíček

 3. Ondrysman napsal:

  Ten ital by mohl být T10 ve wot….

  • Adrike napsal:

   Blbost, jak mozes porovnavat moderni tank (AW) s tankami z 2. svetovej vojny (WoT)… Skus pouzit hlavu, mas ju na to aby si rozmyslal chlapce 😉

   • Ondrysman napsal:

    Ale to byl samozrějmě vtip ale kde končí wot začíná aw tak proč ne…..

    • Barbarrossa napsal:

     Řekl bych, že ve WoTku se meze nekladou. Klidně by tam Ariete mohlo být v nějakém tom Evropském stromu nebo co to je zač 😀

 4. Lubak91 napsal:

  Dělo s hladkou vývrtkou 😀

 5. R1C0_CZ napsal:

  Tak co se výzkumu týká tak to AW docela ocejpá. Za za jedno odpoledne jsem se dostal k tankům 3. tieru (M60 a T-62) a s těmi už se dá velmi slušně hrát. Hlavně to není jak ve Wot, kde mají první tiery 100 HP. T-62 (3. tier) má např. skoro 1500 HP. Takže i hraní nízkých tierů není takový opruz, že dostanete 2 rány a šmitec… Já se u AW bavím a jsem rád že mám po dobu prázdnin o zábavu postaráno (kdy je WoT stejně nehratelné)…

 6. čejky napsal:

  To, co má Leopard 2A5 je kanon s hladkým vývrtem. Nikoliv vývrtkou. Leda by to byla nějaká modifikovaná zbraň proti ponorkám :-)

 7. Kancobijec napsal:

  Na AW mě zatím štve jen nemožnost zahrát si se svýma zakoupenýma premium tankama…

  • marty napsal:

   je logické že zatim ne, když se testuje jak se budou balancovat normální tanky tak by v tom premiaci asi dělali guláš, neboj dočkáš se ….

 8. Easton_cz_sk napsal:

  Mám takú malú otázku?
  Keď si kúpim ten balík, na prihlásenie do bety, prémiový účet budem mať aj v bete, alebo až v keď to bude bežať normálne?